Про мультитаскінг

Мультитаскінг – добро чи зло?

Добро, скаже хтось, адже виконуючи кілька справ одночасно, можна вивільнити купу часу. Так, дійсно. І ні. Насправді, багатофункціональності, як такої не буває.

Безперечно, ми можемо виконувати кілька справ паралельно, але за умови, що одна з них виконується за допомогою м’язової пам’яті або не потребує уваги та концентрації, а є суто механічною дією.

Наприклад, ми можемо прасувати та дивитися серіальчик (невже, хтось робить інакше?😜)

Нас же цікавить мультизадачність у контексті вивчення мов. Ті, хто випробував на собі курси на кшталт “Англійська за кермом”, вам точно скажуть, що це не працює.

Є чудовий вираз “Energy flows where attention goes”, тобто енергія там, де увага. Якісно можна виконати тільки ту справу, на якій ми зосереджуємо увагу.

А за кермом – ситуація на дорозі, знаки, розмітка, пішоходи. От і виходить, що провівши годину за кермом, людина майже не пам’ятає, що було в тому уроці, який грав під час подорожі.

🛠 Саме тому, якщо ви хочете отримати максимальний ефект від заняття, не дописуйте в голові звіт і не доварюйте борщ. Звіт не допишеться, борщ не довариться, урок так і залишиться в просторі між вами та тьютором.

Це певною мірою про тут і зараз. Почали урок – увага на урок. Де увага, там енергія. Де енергія, там результат. Результативних вам уроків🏆 PS. На фото Matt Ellman на конференції Better learning та результати наукових (!) досліджень про використання лаптопів та смартфонів під час уроків.

Поширити запис

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на email

"25 найбільш вживаних фразових слів"

Більше для вивчення