Про мотивацію. Частина перша

З чого починається вивчення мови? Правильно, з розуміння, навіщо вона потрібна саме тобі. Це перше, про що запитає коуч. Так, сьогодні поговоримо про мотивацію до вивчення мови. Найбільш

розповсюдженою відповіддю є «Для того, щоб вільно розмовляти». Все начебто так, але якщо пильно придивится до відповіді, то її як раз і бракує, бо «розмовляти вільно» – це питання про те, як розмовляти, а не навіщо. «Все ж зрозуміло, всі розмовляють, і мені треба». Мені треба… навіщо? Ми всі хочемо зробити вивчення мови легким. Але як раз легко і не буде, якщо ми не пояснимо в першу чергу собі, навіщо це потрібно. Так влаштований наш мозок – йому необхідно розуміти, навіщо докладати зусилля, інакше процес буде йти по шляху найменшого спротиву.

Мотивація може бути внутрішньою (зумовленою особистими потребами та інтересами людини) або зовнішньою (наприклад, коли знання мови допоможе в отриманні більш високої посади). Мотивація може змінюватися в процесі вивчення мови, і це нормально. Зовнішня може впливати на внутрішню і заміняти її. Або навпаки, внутрішня мотивація з якоїсь причини стане неактуальною, але з’явиться якийсь зовнішній фактор. Не забутьте тільки попередити про це свого викладача. Від мети студента залежить вибір інструментів її досягнення. Тому, щоб не вийшло так, що збиралися ви в експедицію на Еверест, а тут виявилося, що треба в джунглі, а сказати про це забули.

Мотивація часто не є сталою. У стані втоми, постійної напруги, щоденних проблем ми часто відчуваємо її зниження. Що з цим робити? По-перше, відчути задоволення від результату. Для цього можна вести щоденник успіху. Записуйте те, що вам вдалося вже зробити: послухали ТЕД ток і цього разу без

субтитрів? Чи написали листа клієнту і користувалися словником набагато менше, ніж завжди?

Поговорили з іншомовним колегою на конференції? Подолали ще одну главу книги? Чудово! Навіть дрібні успіхи позитивно впливають на нашу мотивацію. Як часто це робити? Почніть з 1 разу на тиждень, якщо підмічаєте, що певна річ вдалася вам не відкладайте на день, коли ви вирішили їх занотовувати, а одразу пишіть.

Іншу вправу опишу в другій частині.

Поділіться, якою є історія вашої мотивації? Якою вона була, якою стала? Як ви підтримуєте її? Щоб ви порадили іншим людям зі свого досвіду? Колективна думка страшна сила! Сили всім нам!

Поширити запис

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на email

"25 найбільш вживаних фразових слів"

Більше для вивчення